Rodiče - děti

" Všichni dospělí byli dětmi, ale málo kdo si na to pamatuje. "

ANTOINE DE SAINT - EXUPÉRY ( 1900 - 1944 )

NĚKOLIK DŮLEŽITÝCH VZKAZŮ PRO RODIČE:

NEŘÍKEJTE NIKDY DÍTĚTI :

TY JSI BEZNADĚJNÝ PŘÍPAD.

TY JSI ZKRÁTKA SMOLAŘ.

TO MĚ NEZAJÍMÁ.

TO URČITĚ DOPADNE ŠPATNĚ.

TO JSI MĚ OPĚT ZKLAMAL.

Z TEBE NIKDY NIC NEBUDE.

TEĎ NA TEBE NEMÁM ČAS.

RADĚJI TO UDĚLÁM SAMA, JEN TU PŘEKÁŽÍŠ.

JÁ JSEM VĚDĚLA, ŽE TO NEDOKÁŽEŠ.

JSI CELÝ PO TÁTOVI, TEN TAKY.....

ŘÍKEJTE ČASTO SVÉMU DÍTĚTI: 

MÁM TĚ RÁDA                              VĚŘÍM TI                        TO DOKÁŽEŠ.

ABY SE PRVŇÁČEK TĚŠIL DO ŠKOLY:

ŠKOLA MŮŽE BÝT  PRO MNOHÉ DĚTI STRESUJÍCÍ. ČELÍ NOVÝM POŽADAVKŮM, POPRVÉ MAJÍ SVÉ POVINNOSTI A UBUDE JIM HER I VOLNÉHO ČASU. PRO ČILEJŠÍ DÍTĚ MŮŽE BÝT UŽ POUHÉ PŮLDENNÍ SEZENÍ V LAVICI PORUŠENÉ POUZE KRÁTKÝMI PŘESTÁVKAMI OBTÍŽNĚ ZVLÁDNUTELNÝM ÚKOLEM. JAK TO UDĚLAT, ABY SE PRVŇÁČEK DO ŠKOLY TĚŠIL A RADOST Z NĚJ NEVYPRCHALA HNED PO PRVNÍM TÝDNU V LAVICI ?  

ŘÁD SE BUDE HODIT: Už v posledních prázdninových dnech zkoušejte zavést do života vašeho předškoláka určitý řád : Pravidelná doba usínání a vstávání či návrat k malým domácím povinnostem ( uklízení hraček v pokojíku, oblečení apod. ) Odborníci  doporučují, aby si v prvním školním dni alespoň jeden z rodičů vzal dovolenou. Budete mít společný zážitek a ulehčíte svým ratolestem zatím největší životní vykročení k samostatnosti.

DĚTI NEDĚSTE : Nejen pro první školní den - ačkoli v tomto případě dvojnásob - platí podle psychologů pravidlo beztresového rána : Každý prvňáček by se měl do školy těšit. Vyhněte se tomu, že svého předškoláka budete školou strašit. I letmo pronesená poznámka z legrace : Však počkej ve škole, tam teprve uvidíš, jak se má poslouchat, se může v hlavě šestiletého mrňouska změnit v paniku.

ŠKOLA BY MĚLA BÝT PREZENTOVÁNA  JAKO SYMPATICKÁ INSTITUCE, KDE SE DÍTĚ NAUČÍ  ŘADU NOVÝCH DOVEDNOSTÍ A NAJDE SI TAM KAMARÁDY.